xe88 چگونه سرعت اخذ جواز ساخت را بالا ببریم؟ (اردیبهشت 99) – آرین کاوش

چگونه سرعت اخذ جواز ساخت را بالا ببریم؟ (اردیبهشت 99)

طراحی و اجرای کارخانه شکوفا نگین بهداشت آرین (شامپو پرژک پرژک)
2020/05/16
Show all
سرعت اخذ جواز ساخت

بالا بردن سرعت اخذ جواز

چگونه سرعت اخذ جواز ساخت را بالا ببریم؟

اخذ جواز ، همانطور که می دانید تا زمانی که جواز ساختمانی را دریافت نکرده اید نمی توانید عملیات مربوط به ساخت و ساز را شروع کنید؛ بنابراین دریافت جواز ساخت در مدت زمان کمتر از اهمیت به سزایی برخوردار است.

برای دریافت جواز ساخت در مدت زمان کمتر چه مواردی را رعایت کنیم؟

مالک

هرچند که مالک، خود می تواند مراحل اخذ جواز ساختمانی را طی نماید، اغلب بدلیل نبود تجربه و کمبود اطلاعات کافی پروسه به نتیجه نمی رسد و یا در زمان بسیار طولانی می تواند موفق به دریافت جواز ساختمانی شود. لذا در این موارد توصیه می شود که مالک وکالت انجام این کار را به شرکت های مشاور معماری، همانند شرکت آرین مهد کاوش که تجربه ی کافی در دریافت جواز ساختمانی را دارا هستند، واگذار نماید تا سرعت کار را بالا ببرد.

پیگیری به موقع و خستگی ناپذیر بودن

چنانچه خود و یا وکیل شما برای دریافت جواز ساختمانی اقدام کرده اید باید این نکته را بدانید که پیگیری در اسرع وقت، برطرف کردن ایراداتی که شهرداری به ملک شما وارد کرده است و اصلاح مدارک پروانه ساختمانی در زمان مناسب سرعت به نتیجه رسیدن کار را بالا می برد.

رفع خلافی ملک

اگر ملکی که برای اخذ جواز آن اقدام نموده اید ملک کلنگی می باشد، نسبت به رفع خلافی آن (درصورت وجود) اقدام نمایید. ملک کلنگی می بایست طبق سند و گواهی پایان کار قبلی ساختمان بدون اشکال و اضافه ساخت باشد. اگر به هردلیلی ملک کلنگی دارای اضافه ساخت می باشد و یا بخشی اضافه بر متراژ ملک بازسازی شده است، باید رفع خلافی نمایید. برای رفع خلافی دو راه پیش روی شماست، تخریب و یا پرداخت جریمه. برای سرعت بخشیدن به مراحل صدور پروانه ساختمانی توصیه می شود پرداخت جریمه را انتخاب نمایید.

طراحی نقشه طبق ضابطه

پلن طبق ضابطه

طراحی نقشه طبق مقررات ملی

پس از اینکه از ملک شما بازدید به عمل آمد و طبق گزارش واحد بر و کف و طرح تفصیلی، دستور نقشه صادر گردید، در مرحله بعد شما به عنوان مالک می بایست نقشه معماری را به شهرداری ارائه دهید. این نقشه می بایست طبق قوانین شهرداری تدوین شده باشد و مهندس طراح آن شخصی حقیقی و حقوقی باشد. در صرت عدم رعایت این موارد روند دریافت اخذ جواز شما به مشکل بر می خورد و نقشه از طرف شهرداری برگشت می خورد؛ که دریافت جواز ساخت سه روز به تعویق می افتد. برای مواجه نشدن با چنین مشکلی به دفاتر مهندسی حرفه ای که تجربه ی کافی در این کار را دارند مراجعه نمایید. دفتر مهندسین مشاور آرین مهد کاوش در اسرع وقت به خواسته های شما رسیدگی می نماید.

برخورد شما

برخورد شما در تسریع اخذ جواز

برخورد مناسب در تسریع اخذ جواز

نکته‌ای که شاید کمک بسزایی به بالا بردن سرعت کار بنماید صبر و برخورد مناسب با کارکنان مربوطه می‌باشد. نکته‌ی مثبت دیگر که در مراجعه شما به وکیل برای انجام امور اخذ جواز وجود دارد، شناخت این افراد از کارکنان و آشنایی با اخلاقیات آ ن ها می‌باشد که می‌تواند سرعت اخذ جواز شمارا به حد عالی برساند.

شما میتوانید در وقت خود صرفه جویی کرده و روند زمانبر و خسته کننده اخذ جواز کسب که نیازمند دوندگی های زیادی در مراکز شهرداری میباشد را به متخصصین این امر بسپارید.

مشاوران شرکت آرین مهد کاوش همواره با صبر و حوصله پاسخگوی نیازهای شما هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *