xe88 مفاد اصلی در عقد قرارداد مشارکت در ساخت – آرین کاوش

مفاد اصلی در عقد قرارداد مشارکت در ساخت

طراحی آشپزخانه مردن
تا به حال راجع مثلث طراحی آشپزخانه شنیده اید؟
2018/09/24
طراحی روف گاردن ، طبیعت را به خانه شما می آورد
2018/10/01

مفاد اصلی در عقد قرارداد مشارکت در ساخت

امروزه شاهد بالا رفتن میزان مشارکت در ساخت هستیم. این امر ضرورت آشنایی با چگونگی قرارداد مشارکت در ساخت را مشخص می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم شمارا در نگارش قرارداد بی‌عیب و نقص راهنمایی کنیم.

آمار پرونده‌های مالی در دادگاه‌ها نشان می‌دهد که امکان بروز مشکل بین شما و شریکتان وجود دارد. برای کاهش میزان اختلاف‌ها ثبت قرارداد مشارکت در ساخت، امری ضروری است. مشخص کردن سهم هر یک از شرکا و میزان بهره‌وری آن‌ها و میزان مشارکتشان از موارد مهم در قرارداد مشارکت ساخت.

قراردادی که شامل مواد لازم و کافی در رابطه با مشارکت شما در ساخت ساختمان باشد، شمارا برای رسیدن به حقوقتان یاری خواهد کرد.

آرین کاوش شما را در عقد قرارداد های ساختمانی همراهی میکند.

قبل از عقد قرارداد به نکات زیر توجه فرمایید:

انتخاب شریک:

در انتخاب شریک برای عقد قرارداد مشارکت در ساخت باید فردی را انتخاب کنید که متعهد، متخصص، مجرب و خوش‌نام باشد. شما اگر صاحب ساختمان قدیمی هستید و قصد بازسازی و یا تخریب و نوسازی آن رادارید بهتر است زمینتان را در اختیار فردی مجرب و خوش‌نام بگذارید. افراد خوش‌نام قبل از مشارکت با شما امتحانشان را پس داده‌اند و شما می‌توانید روی انجام امور به‌درستی و به‌موقع حساب بازکنید. از طرفی متخصص بودن و داشتن سرمایه کافی ازجمله ویژگی‌هایی است که در انتخاب شریک باید به آن دقت کنید. عدم بودجه کافی و یا عدم تخصص کافی موجب شکست پروژه شما می‌شود.

تعیین عرف مشارکت:

"نمونه

تعیین میزان عرف مشارکت در ساخت، همان نکته کلیدی در قرارداد مشارکت در ساخت است که بهره‌وری مناسب و سود کافی را برای شما به همراه دارد. در مقاله‌ی قبل به‌صورت مفصل عوامل تعیین‌کننده عرف مشارکت در ساخت را باهم بررسی کردیم. در این مقاله به‌صورت مختصر اشاره می‌کنیم. عرف مشارکت در ساخت بر اساس نرخ روز آپارتمان‌های نوساز همان منطقه و به‌صورت توافقی مشخص می‌شود.

مبلغ بلاعوض:

در صورت نیاز و توافق طرفین علاوه بر مشخص نمودن درصد مشارکت، مبلغی به‌عنوان بلاعوض از طرف سازنده به صاحب‌ملک پرداخت می‌شود تا در مدت ساخت، صرف هزینه‌های اسکان کند. این مبلغ هم بر اساس منطقه و توافق طرفین مشخص می‌شود. توجه داشته باشید که این مبلغ در حقیقت از جیب خودتان خرج می‌شود، پس طرفدار دریافت مبلغ‌های بالا نباشید.

مفاد قرارداد مشارکت در ساخت:

 • بیان تعهدات مالک
 • بیان تعهدات مجری طرح
 1. پرداخت هزینه‌های ساختمانی پروژه
 2. پرداخت هزینه‌های اداری پروژه
 3. پرداخت هزینه ماهانه‌ای به مالک بابت اجاره‌بها در زمان ساخت
 • تعهدات عرفی
 • شروط مرسوم ضمن عقد
 1. شرط تسلیم زمین توسط مالک به مجری
 2. شرط پرداخت هزینه‌های ساختمانی اجرای طرح
 3. شرط پرداخت هزینه‌های اداری اجرای طرح
 4. شرط پرداخت اجاره‌بها از جانب مجری به مالک

در این مقاله سعی کردیم موارد مهم و تأثیرگذار در قرارداد مشارکت در ساخت را عنوان کنیم، اگر هنوز سؤالی در این زمینه‌دارید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *