دنیای مدرن را با نمای ساختمان مدرن تجربه کنید!!

چرا نمای ساختمان سنگ از دیگر مصالح محبوب تر است ؟
2018/05/28
دید وسیع
2 کاربرد اصلی توجه به نمای ساختمان دوطبقه
2018/05/31
Show all
تنوع مصالح

نمای ساختمان مدرن

دنیای مدرن را با نمای ساختمان مدرن تجربه کنید!!

نمای ساختمان مدرن یکی از مواردی است که در دنیای مدرن طرفداران بی‌شماری را به خود جلب کرده است. اگر شما به‌عنوان یک معمار سبک مدرن را برای طراحی نما انتخاب کرده‌اید، بدون شک می‌دانید که دست شما برای خلاقیت، نوآوری و منحصربه‌فرد سازی ساختمان کاملاً باز است. همه‌چیز برای معروف شدن ساختمان به‌وسیله نمای مدرن فراهم است. نمای ساختمان مدرن میتواند عاملی برای شهرت شما در بین مردم باشد. پس ساده از کنار طراحی نمای ساختمان مدرن نگذرید. نمای مدرن را به‌عنوان پلی برای درخشش و دریافت پیشنهادهای حرفه‌ای‌تر در نظر بگیرید.
اگر به‌عنوان صاحب‌ملک و یا پیمانکار فعالیت می‌کنید نگران هزینه‌بر بودن نمای ساختمان مدرن باشید. هرچه هزینه بیشتری به نمای ساختمان اختصاص دهید می‌توانیم ساختمانتان را به قیمت بیشتری به فروش برسانید. اگر خواهان اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

پنجره ها

برجسته سازی عناصر در نمای ساختمان مدرن

نمای ساختمان به‌عنوان اولین معرف ساختمان، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. به همان اندازه که به دکوراسیون داخلی توجه می‌شود باید به دکوراسیون خارجی ساختمان که همان نمای خارجی است نیز توجه شود.
طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن، بستر را برای معماران فراهم می‌کند تا توانایی‌های خود را به‌صورت تمام و کمال به تصویر بکشند. حتماً در ذهنتان می‌گویید چطور ممکن است؟ ما در این مقاله قصد داریم ویژگی‌های شاخص نمای ساختمان مدرن را باهم بررسی کنیم تا گامی مؤثر در جهت تغییر نمای شهری داشته باشیم.

تنوع مصالح:

در طراحی نمای ساختمان مدرن، معمار می‌تواند به‌صورت چشم‌نواز، مصالح مختلف را در کنار هم به کار ببرد و از هم‌جواری آن‌ها یک تنوع بصری در نمای ایجاد کند. به‌بیان‌دیگر محدودیتی برای انتخاب مصالح برای نمای مدرن وجود ندارد. با بررسی نمونه‌های موجود از نمای ساختمان مدرن میبینیم که مصالحی مانند آجر، چوب ترموود، بتن، ورقه‌های فلزی، سنگ و … به‌کاررفته‌اند.

همنشینی آجر و سنگ

زیبایی آجر در نمای ساختمان مدرن

تزیینات یا پترن:

در نمای ساختمان مدرن یک عنصر جدید به چشم می‌آید معمار بر اساس نوع کانسپت به طراحی تزئینات نما می‌پردازد. تزیینات نما که جز جزییات نما محسوب می‌شود، به‌عنوان امضای معمار در ساختمان خودنمایی می‌کند.

برجسته‌سازی فضاهای داخلی:

طراحی نمای ساختمان مدرن می‌تواند به‌گونه‌ای صورت بگیرد که نشانگر محل قرارگیری فضاهای داخلی باشد. درواقع این‌یک شیوه برای طراحی نمای مدرن است که در آن محل ورودی، راه‌پله‌ها، پذیرایی و یا فضاهای شاخص دیگر برجسته می‌شوند.

فضاهای شاخص

برجسته سازی فضا در نمای ساختمان مدرن

خطوط طراحی:

از عناصر مهم در طراحی نمای ساختمان مدرن میتوان به خطوط عمودی و افقی اشاره کرد. خطوط افقی و عمودی در نمای مدرن به‌عنوان هدایت‌کننده چشم و تکمیل‌کننده‌ی فرم ساختمان نقشآفرینی میکنند.

تکمیل فرم ساختمان

نقش خطوط در نمای ساختمان مدرن

فرم ساختمان:

هرچند که معماران در طراحی فرم ساختمان به خط آسمان و همسایگی‌ها توجه می‌کنید اما در نمای ساختمان مدرن ساختمان‌هایی با فرم‌های متنوع به چشم می‌آید که باعث منحصربه‌فرد شدن آن ساختمان می‌شود.

برهم زدن عادت طراحی

فرم های جدید در نمای ساختمان مدرن

تنوع رنگ:

طراحان در طراحی نمای مدرن سلیقه‌های بصری متفاوتی دارند. بعضی از طراحان برای جلب‌توجه بازدیدکنندگان از تفاوت رنگی میان مصالح ساختمانی استفاده می‌کنند. گروهی دیگر تابع سادگی و یکنواختی هستند با ایجاد چند عنصر متمایز در نما، به‌بیان‌دیگر یک نمای تک‌رنگ را طراحی می‌کنند و برای برجسته کردن برخی عناصر از تفاوت رنگی استفاده می‌کنند. گروهی دیگر از طراحان سعی می‌کنند مصالح ساختمانی را در یک تونالیته ملایم انتخاب کنند مثلاً مصالحی که از خانواده‌ی رنگی کرم هستند. این گروه از طراحان قصد دارند با طراحی ملایم نما، آرامش طبیعت را برای مردم یادآور شوند.

چوب و بتن

دو رنگ مکمل در نمای ساختمان مدرن

 

ساختمان بتنی

نمای ساختمان مدرن تک رنگ

آرین کاوش با تکیه‌بر گروه حرفه‌ای و خلاق که در کنار هم فعالیت می‌کنند. سابقه‌ی درخشانی درزمینهٔ طراحی و اجرای نمای ساختمان مدرن دارد. اگر می‌خواهید خیالتان از زیبایی و منحصربه‌فرد بودن نمای ساختمانتان راحت باشد، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *