۶ راز موفقیت در طراحی نمای ساختمان ویلایی

بهره بری دو طرفه
چرا مشارکت در ساخت توصیه میشود؟۶ ضرورت آن
۱۳۹۷/۰۲/۱۹
المان های تشزیفاتی
آیا به نمای ساختمان رومی آری می گویید؟
۱۳۹۷/۰۳/۰۶
Show all
مصالح بوم آورد

نمای ساختمان ویلایی

۶ راز موفقیت در طراحی نمای ساختمان ویلایی

نمای ساختمان ویلایی:

صاحبان ویلا اصولاً افرادی هستند که از سطح دارایی مناسبی برخوردارند. کافی بودن دارایی صاحب‌ملک باعث می‌شود که دست طراحان در بهره‌گیری از مصالح مختلف و نوع اجرا باز باشد. پس خبری از مشارکت در ساخت و بحث‌های احتمالی بین پیمانکار و معماران نیست. همه‌چیز فراهم است تا معماران توانایی طراحی خود را در نمای ساختمان ویلایی در عرصه‌ی عموم قرار دهند.

همان‌طور که می‌دانید نمای خارجی ساختمان تأثیر چشمگیری بر معرفی بهتر ساختمان دارد. طراحی نمای ساختمان ویلایی بستر مناسبی را برای دفاع از کیفیت ساخت ویلا فراهم کرده است. اگر می‌خواهید نمای ساختمان ویلایی منحصربه‌فردی داشته باشید همراه ما مراحل  زیر را در نظر بگیرید مطمئن باشید موفق خواهید شد.

در طراحی نمای ساختمان ویلایی، معماران به دنبال استفاده از فرصت‌ها و کم‌رنگ کردن محدودیت‌ها هستند. در ادامه به برخی از  عواملی که طراحان به آن‌ها توجه می‌کنند اشاره می‌کنیم.

  1. موقعیت مکانی:

یکی از عوامل تأثیرگذار در طراحی نمای ساختمان ویلایی، موقعیت مکانی ساختمان است. همه می‌دانند که هدف از ساخت ویلا با استفاده از مناظر طبیعی اطراف آن است. برای بهره‌مندی از این ویژگی باید:

میزان شفافیت جداره‌های نمای ساختمان ویلایی را تا حد امکان افزایش داد. پس استفاده از بازشوهای وسیع توصیه می‌شود.

نوع جزئیات نمای ساختمان ویلایی مانند تابش بندها یا شیروانی‌ها باید متناسب با موقعیت مکانی باشد.

افزایش دید و منظر

نقش بازشو در نمای ساختمان ویلایی

  1. کم‌رنگ بودن قوانین شهرداری

یکی از فرصت‌های طراحی نمای ساختمان ویلایی عدم‌ حضور پیگیر و دقیق شهرداری است یا به‌بیان‌دیگر شهرداری آزادی عمل بیشتری برای طراحان ساختمان ویلایی قائل می‌شود. بر همین اساس نهایت میزان محرمیت و برون‌گرایی تا حد خوبی قابل‌تغییر است.

  1. خط آسمان:

خط آسمان منطقه از عواملی است که باید به آن توجه کرد به صورتی که طراحی نمای ساختمان ویلایی ما در این منحصربه‌فرد بودن نباید برهم زننده خط آسمان منطقه باشد.

حتما بخوانید:  طراحی نما ویلایی ، 7 نمونه برتر جهان [بروزرسانی بهار 98]

خط آسمان منطقه حاصل از ساختمان‌های مجاور و عوامل طبیعی مانند کوه، دریا، تپه و… است.

  1. مصالح ساختمانی:

مصالح ساختمانی را باید بر اساس نوع اقلیم منطقه انتخاب کرد تا ساختمان را در برابر گرما، سرما، تابش و بارش مقاوم‌سازی کرد. از طرف دیگر اگر مصالح ساختمانی برای نمای ساختمان ویلایی بوم آورد باشند، باعث می‌شود همخوانی بهتری با محیط اطراف داشته باشد درواقع با طبیعت هم‌نشین می‌شود. از طرفی چون از منطقه محل ساختمان خریداری می‌شود، هم به اقتصاد منطقه کمک می‌کند و هم پیمانکار و صاحب‌ملک هزینه انتقال مصالح ساختمانی به محل ساخت را پرداخت نمی‌کنند. یک سود دوطرفه به‌حساب می‌آید.

تاثیر کارفرما

سبک نمای ساختمان ویلایی

  1. سبک طراحی:

تنوع سبک‌های طراحی زیاد است و صاحبان ملک سلایق مختلفی دارند اما طراحان باید سعی در آگاه‌سازی صاحبان ملک برای هویت بخشی به بنا داشته باشند. به‌بیان‌دیگر نمای ساختمان ویلایی معرف سبک زندگی و روحیات ساکنان است پس باید دقت کرد که نمای با هویت طراحی شود.

  1. هزینه نمای ساختمان ویلایی:

در مواردی که به ساخت ویلاها برمی‌گردد اصولاً دغدغه مالی وجود ندارد، چون صاحبان ملک به دنبال داشتن یک ویلای منحصربه‌فرد هستند که البته توان مالی اجرای آن را نیز دارند. پس موقعیت فراهم است تا هر آنچه فکر می‌کنید زیباست را به‌کارگیرید و نگران مسئله مالی نباشید.

نمای ساختمان ویلایی‌تان را به آرین کاوش بگذارید و تغییر شگفت‌انگیز آن را نظاره‌گر باشید. با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.