۲ کاربرد اصلی توجه به نمای ساختمان دوطبقه

تنوع مصالح
دنیای مدرن را با نمای ساختمان مدرن تجربه کنید!!
۱۳۹۷/۰۳/۰۸
سبک مدرن
نمای ساختمان مسکونی مهر تأیید کیفیت
۱۳۹۷/۰۳/۱۳
Show all
دید وسیع

نمای ساختمان دوطبقه

۲ کاربرد اصلی

امروزه اهمیت نمای ساختمان بر کسی پوشیده نیست. به همین دلیل پیمانکاران مبلغ قابل‌توجهی را برای طراحی و اجرای نمایی منحصربه‌فرد اختصاص می‌دهند. پیمانکاران می‌دانند که نما اولین تأثیر را در جذب مخاطب دارد. معماران نمای ساختمان دوطبقه را همانند سایر انواع نما با دقت و ظرافت طراحی می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که یک نمای زیبا با رعایت اصول استاندارد بر بها و ارزش ساختمان می‌افزاید.

حتماً برای شما هم سؤال پیش‌آمده است که چرا نمای ساختمان دوطبقه را به‌عنوان موضوع این مقاله انتخاب کردیم. با ما همراه باشید تا ضرورت توجه به نمای ساختمان دوطبقه و یادگیری چگونگی طراحی آن را باهم مرور کنیم.

کاربرد اول:

با توجه به افزایش جمعیت و کمبود مسکن، پیمانکاران و صاحبان ملک به ساخت برج‌های مسکونی بلندمرتبه و کاشانه‌های چندطبقه  تمایل بیشتری دارند و این امری منطقی و طبیعی است. هرچه تعداد طبقات بیشتر باشد سود بیشتری برای افراد حاصل می‌شود. بر همین اساس آمار ساخت ساختمان‌های دوطبقه به‌شدت کاهش‌یافته است. به‌جرئت می‌توان گفت ساختمان‌های دوطبقه محدود به ساخت ویلاها شده است. ساختمان های دوطبقه بیشتر در مناطق خوش آب‌وهوا که منظر طبیعی هم در دسترس است به چشم می‌آید. به همین دلیل نمای ساختمان دوطبقه دغدغه معمارانی است که در مناطق هم‌جوار با عوارض طبیعی مثل کوه، دریا، جنگل فعالیت می‌کنند.

احترام به طبیعت

دید و منظر مورد توجه در نمای ساختمان دوطبقه

بهترین پیشنهاد برای این دسته از معماران طراحی نمای ساختمان دوطبقه با به‌کارگیری مصالح بوم آورد است که از این طریق هم هزینه‌ها کاهش می‌یابد هم زیبایی نمای ساختمان چشم‌گیر می‌شود.

مدرن ترکیبی

نمای ساختمان دوطبقه مدرن

کاربرد دوم:

از طرف دیگر هنوز در گوشه و کنار شهرها ساختمان‌های دوطبقه به چشم می‌خورد که ازنظر اسکلت استحکام لازم رادارند و هنوز کاربران از آن استفاده می‌کنند اما نمای ساختمان دوطبقه در اثر عوامل طبیعی یا انسانی فرسوده شده و تغییراتی کرده است. این دسته از ساختمان‌ها نیازمند طراحی و اجرای نمای جدید هستند.

حتما بخوانید:  6 مرحله صدور پروانه ساختمان به زبان ساده [اردیبهشت 98]

مزیت ساختمان دوطبقه در طراحی نما:

طراحی نمای ساختمان دوطبقه نسبت به طراحی نمای آپاراتمان منعطف‌تر است. پتانسیل‌های بیشتری برای طراحی در اختیار معمار است. فضاهای متعددی آماده طراحی است. از طراحی سر در ورودی و نرده‌ها گرفته تا قاب پنجره‌ها، جان‌پناه ساختمان و… همه مواردی هستند که معمار باید با در نظر گرفتن اصول طراحی اقدام کند.

یکی از راه‌هایی که می‌توان با آن به بهبود وضعیت طراحی نمای ساختمان پرداخت دیدن نمونه‌های موردی طراحی‌شده و اجراشده است. با دیدن نمونه‌های موردی می‌توانید از آن‌ها ایده گرفته و به طراحی نمای ساختمان دوطبقه بپردازید.

طراحی جز تا کل نما

پتانسیل طراحی نمای ساختمان دوطبقه

آرین کاوش با همراهی گروه حرفه‌ای و متخصص شمارا در طراحی و اجرای نمای ساختمان  همراهی می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.