نمای ساختمان یک طبقه دغدغه ی صاحبان خانه های ویلایی

سبک مدرن
نمای ساختمان مسکونی مهر تأیید کیفیت
۱۳۹۷/۰۳/۱۳
بازسازی ساختمان قدیمی یا تخریب، انتخاب شما چیست؟
۱۳۹۷/۰۳/۲۰
Show all
نمای ساختمان یک طبقه ویلایی

نمای ساختمان یک طبقه

نمای ساختمان یک طبقه دغدغه ی صاحبان خانه های ویلایی

امروزه شاهد وضع قوانین دال بر لزوم و ضرورت طراحی و اجرای نمای ساختمان هستیم. شهرداری‌ها با دید کلان‌شهری سعی بر بهبود و ساماندهی منظر شهری دارند. همان‌طور که میدانیم پیمانکاران موظف به اجرای نما پس از ساخت جداره‌ها هستند. طراحی و اجرای نمای ساختمان یک طبقه ازجمله مواردی است که موردتوجه معماران قرارگرفته است. در این مقاله قصد داریم به مراحل طراحی و اجرای نمای ساختمان یک طبقه بپردازیم.

ضرورت طراحی نمای ساختمان یک طبقه:

با افزایش جمعیت، ساخت ساختمان‌های یک طبقه به حداقل رسیده است البته که این امری طبیعی و منطقی است که با سرمایه‌گذاری بر یک زمین، تعداد زیادی واحد مسکونی تحت عنوان آپارتمان ارائه شود. بااین‌وجود باید توجه ویژه‌ای به نمای ساختمان یک طبقه داشت. برای توضیح بیشتر باید اضافه کنم که ضرورت اول، ساخت ساختمان‌های ویلایی است. چون اصولاً ساختمان‌های ویلایی به‌صورت یک طبقه ساخته می‌شوند. ضرورت دوم، بازسازی ساختمان‌های قدیمی است. بازسازی نمای ساختمان قدیمی، در سه مرحله انجام می‌شود که قبلاً به بررسی آن پرداخته‌ایم.

نمای ساختمان یک طبقه ویلایی

نمای ساختمان یک طبقه

طراحی نمای ساختمان یک طبقه:

با پیشرفت فناوری و صنعت، تنوع چشمگیری در نمای ساختمان‌ها به چشم می‌خورد. در طراحی نمای ساختمان‌ها انواع مختلفی از سبک‌ها در دسترس طراحان است. طراحان بر اساس سلیقه‌ی کارفرما و دانش خود به انتخاب سبک متناسب با همسایگی‌ها، موقعیت ساختمان و مصالح بوم آورد می‌پردازند. در ادامه به بررسی تأثیرگذاری ۳ عامل فوق می‌پردازیم.

  1. همسایگی‌ها:

درصورتی‌که ساختمان یک طبقه در شهر قرارگرفته باشد انتخاب نوع سبک نمای ساختمان یک طبقه  باید با توجه به همسایگی‌ها صورت گیرد. به این معنی که سبک انتخابی باید متناسب با سبک محله و ساختمان‌های مجاور باشد. در غیر این صورت، تمایز سبک انتخابی باعث برهم زدن نظم شهری می‌شود.

  1. موقعیت ساختمان:

انتخاب نوع سبک بر اساس محل قرارگیری ساختمان یک طبقه انجام می‌شود. درصورتی‌که ساختمان یک طبقه در مجاورت طبیعت باشد، عملاً خارج از محدوده شهری قرارگرفته است پس می‌توان میزان شفافیت جداره‌ها را تا حد چشمگیری افزایش داد. منظور اینکه که برای دریافت دید و منظر بیشتر می‌توان پنجره‌ها و بازشوهای بیشتری را در نما قرارداد. از سبک‌های متناسب با این ویژگی می‌توان به سبک مدرن اشاره کرد. در سبک مدرن می‌توان به‌صورت ترکیبی از مصالح استفاده کرد.

نمای ساختمان یک طبقه بازسازی

نمای ساختمان یک طبقه

  1. مصالح بوم آورد:

باید سعی شود مصالح انتخابی برای نمای ساختمان یک طبقه بوم آورد باشند تا هزینه‌ی اجرا کاهش یابد. از طرف دیگر مصالح بوم آورد متناسب با اقلیم منطقه هستند و به سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان کمک می‌کنند.

حتما بخوانید:  اجرای نما لمبه بهترین گزینه برای ساخت ویلاهای شمال کشور

درصورتی‌که ساختمان یک طبقه مجاور مناطق طبیعی باشد باید در نظر داشت که نوع مصالح به‌کاررفته مطابق با عوارض طبیعی منطقه باشد. به‌بیان‌دیگر رنگ و جنس مصالح را باید با توجه به عوارض طبیعی انتخاب کرد.

تیم حرفه‌ای آرین کاوش  به‌عنوان طراح و مجری نمای ساختمان‌های یک طبقه در شهرهای مختلف به‌خصوص تهران و استان‌های شمالی خدمات ارائه می‌دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و با خیال راحت نمای ساختمان را به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.