نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان ، رمز سوددهی بیشتر

نمای رومی سنگ
نمای رومی به سرمایه و هویت ایران چوب حراج زده است!!
۱۳۹۷/۰۳/۲۸
ضرورت نورپردازی نما
نورپردازی نما ،کلید شهرت ساختمان در شهر خاموش
۱۳۹۷/۰۳/۳۰
Show all
نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان در تهران

نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان

نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان

ساخت مسکن نیازمند متخصصین درزمینه های طراحی و اجرا است. کسانی که با ساخت‌وساز مسکن به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در ارتباط اند در جریان‌اند که با افزایش جمعیت و کمبود زمین خالی، ساخت آپارتمان پررونق‌ترین پروژه‌ها در شهر است. اصولاً در میان پیمانکاران کسی موفق است که صفرتا صد آپارتمان را با حداقل هزینه و حداکثر کیفیت ارائه دهد. به همین دلیل نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان ازجمله موارد اولیه است که باید پیمانکاران و سازنده‌ها به آن مسلط باشند. اگر معماران و طراحان نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان آشنا باشند می‌توانند با توجه به بودجه در نظر گرفته‌شده برای ساخت اقدام به طراحی کنند.
ما در این مقاله قصد داریم به بررسی عوامل تأثیرگذار در نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان بپردازیم با ما همراه باشید:

۱٫ موقعیت ملک
۲٫ نوع اسکلت
۳٫ نوع مصالح
۴٫ تعداد واحد
۵٫ تعداد طبقه
۶٫ متراژ مفید و غیرمفید هر واحد

روش و نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان

فرمول نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان

نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان به‌صورت کلیدی:
نوع اول:

با توجه به ارقام رسمی مرکز آمار هزینه تمام‌شده به ازای هر مترمربع مسکن (ساخت + هزینه پروانه و مجوزها) در تهران برابر یک‌میلیون و پانصد هزار تومان و در شهرها یک‌میلیون و دویست هزار تومان و در منطق روستایی هفت‌صد و پنجاه‌هزار تومان هست.
اکثر شرکت‌های مهندسی ساخت هر مترمربع ساختمان را از صفرتا صد یعنی از سفت‌کاری تا نازک‌کاری به‌صورت کلیدی حدود نه‌صد هزار تومان تا یک‌میلیون و سیصد هزار تومان اجرا می‌کنند که با توجه به جزییات پروژه و سفارش کارفرما تغییر می‌کند.

حتما بخوانید:  برآورد هزینه بازسازی ساختمان

نوع دوم نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان:

گاهی کارفرما خواهان ساخت آپارتمان را به‌صورت درصدی (حدود ۱۲ الی ۱۸ درصد هزینه‌های ساخت بابت نظارت و دستمزد مهندسی) است که نسبت به اجرای کلیدی مزایایی مثل کاهش هزینه کلی نسبت به ساخت به‌صورت کلیدی (به علت کاهش سود و دستمزد اجرا و حذف حاشیه خطر و تلورانس افزایش قیمت مصالح)، پرداخت غیر نقدی، باز بودن دست کارفرما در اعمال سلیقه در تمامی مراحل و انتخاب متریال و مصالح، کاهش و افزایش هزینه‌ها در موارد دلخواه دارد.
برای شفاف شدن نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان به مطلب زیر توجه بفرمایید:
نحوه محاسبه هزینه ساخت آپارتمان با توجه به نحوه ساخت متفاوت هست اما چیزی که معمول است و معمولاً کسانی که مشارکت در ساخت می‌کنند از فرمول زیر استفاده می‌کنند که البته به‌صورت ۱۰۰٪ درست نیست ولی قابل استناد هست.

متراژ هر طبقه (مفید و غیرمفید) * (تعداد طبقات + نصف طبقات پارکینگ) * هزینه هر مترمربع (شامل جواز + ساخت) = هزینه ساخت

محاسبه هزینه ی ساخت از جمله مواردی است که باید توسط متخصصین با دقت کافی انجام شود. آرین کاوش در محاسبه هزینه ساخت آپارتمان به شما مشاوره رایگان می دهد تا در ساخت آپارتمان بیشترین سود بدست آید. با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.