عوامل تاثیرگذار یر ساخت و ساز
تخمین هزینه ی ساخت و ساز ، افزایش بهره وری
2018/07/04
طراحی نما مدرن
همه ی آنچه باید برای طراحی نما بدانید
2018/07/09
Show all
تخریب و نوسازی مسکن

تخریب و نوسازی

مراحل 9 گانه تخریب و نوسازی مسکن

احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که از محل زندگی تان خسته شده اید و قصد ایجاد تغییراتی دارید. تنوع پسندی و نوگرایی ویژگی ریشه در فرهنگ ایرانیان دارد. گاهی دیگر تغییر چیدمان خانه و تغییر مبلمان مناسبی برای متنوع سازی خانه نیست. حتماً می گویید پس راهکار نوگرایی چیست؟یکی از پیشنهادات احتمالی تخریب و نوسازی ساختمان است.

با توجه به شرایط کنونی جامعه همه ی افراد امکان خرید منزل جدید را ندارند. در هم چنین شرایطی تخریب و نوسازی میتواند تصمیمی منطقی باشد.زیرا در انجام این امر شما صرفه اقتصادی خوبی را خواهید داشت. برای مثال زمین ساختمان در اختیار شماست و این مهمترین اصل در ساخت آپارتمان، خانه های ویلایی، ساختمان های مسکونی است. از طرف دیگر شما می توانید به صورت مشارکت در ساخت پیمانکاران و مهندسین با تجربه شروع به ساخت کنید. صرفه اقتصادی دیگری که تخریب و نوسازی با خود به همراه دارد استفاده از مصالح ساختمان فعلی شماست. پس مرحله تفکیک مصالح را فراموش نکنید.

تخریب و نوسازی ساختمان شامل مراحل مختلفی است که اگر آشنایی کافی به مراحل داشته باشید و آنها را به ترتیب انجام دهید در زمان و سرمایه صرفه جویی خواهید کرد:

1-مشورت با مهندسین:

گام اول در این امر مشورت با مهندسین سازه و معماری جهت ظرفیت سنجی ساختمان، آیا تعمیر و بازسازی ساختمان باید انجام شود یا بیش از حد ساختمان فرسوده شده است. آیا میشود از اسکلت ساختمان  استفاده کرد یا بر اساس قوانین جدید، استحکام ساختمان مورد تایید شهرداری و نظام مهندسی نیست؟

2-مرحله ی تخریب:

اولین مرحله پس از تصمیم گیری، تخریب دیوار هایی است که قرار است حذف شوند. این امر برای تغییر فضاهای داخلی خانه انجام میشود.البته در مواردی تخریب دیوارهای خارجی نیز انجام میشود.

3-مرحله ساخت:

اگر قصد اضافه کردن اتاق، انبار و دیوارهای جدا کننده دارید، زمان ساخت آن پس از مرحل تخریب است. البته با وجود دیوار های پیش ساخته، زمان و هزینه به حداقل می رسد.

هزینه های تخریب و نوسازی

ضرورت تخریب و نوسازی

4-اجرای سقف کاذب و گچ کاری:

گچ کاری و اجرای سقف کاذب از مواردی هستند که در زیباسازی فضای داخلی خانه بسیار تأثیرگذار اند. این مرحله پس از مراحل قبلی انجام می شود.

5-نورپردازی:

از جمله مواردی است که طراحی اصولی اجرای محاسبه آن بسیار تاثیرگذار در نوسازی ساختمان خواهد بود. یک نورپردازی مناسب می‌تواند ظاهرساختمان شما رابه کلی تغییر دهد.

6-کف سازی:

با پیشرفت صنعت تنوع کف سازی ها بسیار قابل توجه است، در گذشته فقط از موزاییک برای این امر استفاده میشد. تنوع طرح و رنگ در  کفپوش ها و پارکت ها موجب شده است تا با توجه به رنگ و دکوراسیون داخلی دست طراحان در انتخاب نوع کف سازی باز باشد.

7-رنگ دیوار و سقف:

در این مرحله نوبت به طراحی دکوراسیون داخلی رسیده است که بخشی از آن توسط رنگ آمیزی دیوارها و سقف انجام میشود. البته امروزه اجرای کاغذ دیواری به کمک طراحان آمده است تا فضایی دلنشین تر و متفاوت را برای صاحبان خانه ایجاد کنند.

البته برای پوشش دیوارها از مصالح دیگری همچون سنگ های گران قیمت، آینه های تزیینی، شیشه های طرح دار و تایل های آلومینیومی نیز استفاده می شود.

8-قرنیز:

اگر قصد دارید تخریب و نوسازی منزل به صورت تمام و کمال انجام شود باید به خاطر داشته باشید که جزئیات رمز منحصر به فرد شدن ساختمان شما خواهند بود. یعنی اگر شما دیوارهای خانه را با کاغذ دیواری پوشش داده اید و برای کف سازی از پارکت های زیبا و طراحی شده استفاده کرده اید. باید به مرز اتصال این دو نیز فکر کنید. بله درست است قرنیز مرز اتصال دیوار و کف ساختمان است که به زیبایی ساختمان می افزاید.

9-چیدمان مبلمان:

اهمیت چگونگی چیدمان مبلمان بر اقشار مختلف جامعه بارز است. نوع چیدمان مبلمان از مواردی است که موجب تغییر فضای خانه می شود به صورتی که یک معمار خلاق می تواند با بازی با رنگها و یا تغییر چیدمان وسایل خانه موجب شود فضای خانه شما بزرگتر و با صفا تر به نظر برسد.

احتمالا اسم علم فنگ شویی را شنیده اید این علم مهر تاییدی بر اهمیت نوع چیدمان منزل است. در این علم بررسی می‌شود که وسایل خانه شما می‌توانند موجب پویایی خانه شوند ایا انرژی های شما را جذب کنند و باعث خستگی در وجود شما شود. پس اگرمی‌خواهید زندگی شاداب تر و پر انرژی داشته باشید ساده از کنار مسائل معماری نگذرید

تیم حرفه ای طراحی و اجرایی آرین کاوش آماده ارائه هرگونه خدمات تخریب و نوسازی است، تا تجربه فضای معمارانه و دلنشین را به شما هدیه دهد. کافی است همین الان با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *