xe88 تخمین هزینه ی ساخت و ساز ، افزایش بهره وری – آرین کاوش
نمای کلاسیک رومی
اشتباهات رایج در طراحی نمای کلاسیک رومی در ایران
2018/06/26
تخریب و نوسازی مسکن
مراحل 9 گانه تخریب و نوسازی مسکن
2018/07/07
Show all
عوامل تاثیرگذار یر ساخت و ساز

ساخت و ساز

تخمین هزینه ی ساخت و ساز ، افزایش بهره وری

موفقیت در ساخت و ساز ، به عنوان یکی از دغدغه های اصلی جامعه، نیازمند آگاهی و دانش کارفرمایان و طراحان نسبت به وضعیت کنونی است. شاید در گذشته که ساخت و ساز فقط توسط پیمانکاران و مجریان ساختمانی انجام می شد، امری شفاف و قابل کنترل بود. از طرفی سود حاصل از ساخت و ساز، عوامل مربوطه را راضی می کرد و جواب گوی ریسک و ضررهای احتمالی بود.

امروزه شاهد اضافه شدن اقشار مختلف جامعه به بخش ساخت و ساز هستیم. به طوری که افراد سرمایه دار، ساختمان سازی را به عنوان شغل دوم انتخاب می کنند. این در حالی است که این گروه از افراد اطلاعات کافی در زمینه چگونگی ساخت و ساز، هزینه های وابسته آن و تاثیرات آن بر خرید و فروش مسکن را ندارند.

به قول کامران افشار نادری یکی از معماران فعال در زمینه ی تئوری معماری، وقت آن رسیده است که برای پزشکان معمارنما نسخه ای بنویسیم.

ما در این مقاله قصد داریم با بررسی عوامل تاثیر گذار در ساخت و ساز، اطلاعات اولیه را در اختیار علاقه مندان به فعالیت در این زمینه قرار دهیم. با توجه به شرایط کنونی مهمترین مسئله هزینه ساخت و ساز است.

هزینه های ساخت و ساز

ساخت و ساز

هزینه های ساخت و ساز:

عوامل مختلفی بر میزان هزینه تأثیرگذارند که مهمترین آنها هزینه زمین است. همانطور که می دانید هزینه زمین بر اساس متراژ و محل و موقعیت قرارگیری آن تعیین میشود. بالا شهر، پایین شهر بودن زمین، میزان دسترسی به امکانات شهری ازجمله وسایل حمل و نقل به عنوان ویژگی های تاثیر گذار بر نرخ زمین هستند.

ایا تا به حال فکر کرده اید موقعیت زمین به عنوان یک عامل دوپهلو چگونه ایفای نقش می‌کند؟

اگر شما صاحب زمین در محله های بالا شهر تهران هستید. حتماً موافق هستید که ساخت و ساز در این منطقه با رکود مواجه است.این امری طبیعی است افراد توانایی قرض گرفتن ۵ میلیارد تومن برای خرید آپارتمان را ندارند نمیتوانند با دریافت وام ها و  تسهیلات مسکن یک آپارتمان ۱۰۰ میلیونی را در مناطق پایین خریداری کنند. همین دلیل در مناطق جنوبی خرید و فروش مسکن با سرعت بیشتری انجام میشود. این در حالی است که اگرچه خرید و فروش در مناطق شمالی کمتر است اما سود حاصل از فروش جوابگوی صبوری سازنده را می دهد.

متراژ زمین :

زیاد بودن متراژ زمین باعث میشود که شهرداری بر اساس طرح تفصیلی به شما اجازه ساخت طبقات و واحد های بیشتری را بدهد این خود عاملی برای سود بیشتر در ساخت و ساز است.

از جمله مواردی دیگر که در هزینه ساخت و ساز تاثیر بسزایی دارند هزینه دریافت پروانه ساخت، مصالح، نیروی کار و مشاعات است.

تیم حرفه ای آرین کاوش شما را در طراحی، اجرا و تخمین هزینه ها همراهی میکند. فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *