xe88 تا به حال راجع مثلث طراحی آشپزخانه شنیده اید؟ – آرین کاوش

تا به حال راجع مثلث طراحی آشپزخانه شنیده اید؟

عرف مشارکت در ساخت و ساز
چگونه عرف مشارکت در ساخت را به سود دهی تبدیل کنیم؟
2018/09/22
مفاد اصلی در عقد قرارداد مشارکت در ساخت
2018/09/29
Show all
طراحی آشپزخانه مردن

طراحی آشپزخانه

تا به حال راجع مثلث طراحی آشپزخانه شنیده اید؟

بدون شک در مرحله اول برای درمان بیماری، افراد به پزشک مراجعه می‌کنند و بعد برای تهیه دارو به داروخانه‌ها سر می‌زنند. این مثال ساده‌ای است برای کسانی که قصد ساخت‌وساز دارند. شما برای طراحی و ساخت ساختمان باید ابتدا به مهندسین معماری مراجعه کنید و در مراحل بعدی با مهندسین عمران، سازه، تأسیسات و مجریان همکاری کنید. طراحی فضاهای مختلفی ساختمان و چیدمان آن‌ها در کنار هم ازجمله طراحی فضای سبز، طراحی پارکینگ، طراحی آشپزخانه ، اتاق‌خواب‌ها و فضای نشیمن و… را به معماران بسپارید.

امروزه اهمیت چیدمان فضاهای داخلی ساختمان بر همین افراد آشکارشده است. به همین دلیل افرادی که به دنبال ساخت آپارتمانی منحصربه‌فرد هستند، برای طراحی ساختمان بودجه مناسبی را در نظر می‌گیرند.

در این مقاله قصد داریم به چگونگی طراحی آشپزخانه بپردازیم با ما همراه باشید تا بهترین روش‌ها را در طراحی آشپزخانه زیبا و خاص باهم مرور کنیم.

طراحی آشپزخانه:

طراحی آشپزخانه خاص

طراحی آشپزخانه زیبا

طراحی پلان واحدهای ساختمان شامل چگونگی چیدمان فضاهای داخلی، چگونگی ایجاد دسترسی‌ها، تأمین نور کافی برای هریک از فضاها، توجه به تهویه ساختمان و تأسیسات مکانیکی و الکتریکی است. ایجاد تعادل بین خواسته‌های کارفرما و قوانین و ضوابط شهرداری، کاری دشوار است که با علم به طراحی معماری امکان‌پذیر می‌شود.

آرین کاوش با تکیه‌بر معماران حرفه‌ای تپش قلب خانه شمارا تنظیم می‌کند.

آشپزخانه به‌عنوان قلب تپنده خانه موردتوجه قرار می‌گیرند. محل قرارگیری آشپزخانه باید به صورتی باشد که به فضای ناهارخوری، نشیمن، پذیرایی، اتاق‌خواب‌ها و ورودی خانه دسترسی خوبی داشته باشد. آشپزخانه به‌عنوان فضایی متصل‌کننده و متمرکز در خانه موردتوجه است.

فضایی که در فرهنگ ایرانی، مادر خانواده بیشترین وقت خود را در آن سپری می‌کند، باید زیبایی، رفاه و آرامش کافی داشته باشد.

شادابی خانه:

برای دستیابی به چنین فضای دل‌نشینی بهتر است، معمار همه‌ی تلاشش را انجام دهد که آشپزخانه نور مستقیم دریافت کند. این امر موجب شادابی و پویایی فضای خانه می‌شود.

رفاه افراد:

رفاه فردی که در آشپزخانه مشغول فعالیت است باید از طریق طراحی آشپزخانه پاسخ داده شود. معمار باید ضمن طراحی به تأسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان توجه کند. تهویه‌ی فضایی که قرار است دائماً در آن پخت‌وپز انجام شود در اولویت طراحی قرار می‌گیرند.

آرامش افراد:

قرارگیری آشپزخانه در مرکزیت خانه به صورتی که بر فضاهای دیگر تسلط داشته باشد، به مادر خانه احساس آرامش می‌دهد. مزیت آشپزخانه‌های اوپن و جزیره دقیقاً همین نکته است که فردی که در آشپزخانه مشغول است در جریان اتفاقات خانه قرار می‌گیرند. آشپزخانه‌هایی که دید وسیع‌تری به خانه‌دارند، صمیمیت بیشتری بین اعضا حاکم است.

 طراحی آشپزخانه و دکوراسیون داخلی آن:

طراحی آشپزخانه اوپن

طراحی آشپزخانه

در مقاله‌های پیش در مورد طراحی داخلی فضاها صحبت کرده‌ایم، در این قسمت می‌خواهیم راجع به چیدمان لوازم داخلی آن صحبت کنیم.

راجع به مثلث طراحی آشپزخانه چیزی شنیده‌اید؟

معماران معتقدند سه عنصر اصلی گاز، سینک ظرف‌شویی و یخچال باید سه‌گوشه مثلث قرار گیرند تا دسترسی به آن‌ها به‌راحتی میسر شود. از طرفی اگر پنجره بازشو در آشپزخانه موجود است باید توجه داشته باشید که جریان هوا با گاز تماس نداشته باشد. تا حد امکان گاز را دور از پنجره قرار دهید.

موارد ذکرشده تنها بخشی از نکات طراحی آشپزخانه هستند برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *