بازسازی ساختمان اقدامی به صرفه برای تنوع طلبان

بازسازی ساختمان قدیمی یا تخریب، انتخاب شما چیست؟
2018/06/10
نمای رومی سنگ
نمای رومی به سرمایه و هویت ایران چوب حراج زده است!!
2018/06/18
Show all
تعمیر تاسیسات

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان اقدامی به صرفه برای تنوع طلبان

سال‌ها است که در یک‌خانه، زندگی می‌کنید و دیگر جذابیت روزهای اول را برای شما ندارد؟ آیا از دکوراسیون خانه خسته شده‌اید؟ هرروز نگران نشت لوله‌های آب و گرفتگی لوله‌های فاضلاب هستید؟ آیا کودک شما بزرگ‌شده است و می‌خواهد که اتاقش متناسب باسلیقه خودش باشد؟ دیوارهای ساختمان ترک‌خورده است و منظره ناپسندی را ایجاد کرده است؟ اگر یکی از این سؤالات را که شما صدق می‌کند. پیشنهاد زیرکانه‌ای برای شما داریم. بازسازی ساختمان بهترین به‌صرفه‌ترین راهی است که شما می‌توانید خانه قدیمی‌تان را به خانه‌ای مدرن و ایمن برای زندگی راحت تبدیل کنیم.

با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر جامعه، میزان خریدوفروش در جامعه به‌شدت کاهش‌یافته است. درواقع توان تغییر محل سکونت نزولی دارد. اکنون مسئله این است که راه چاره برای زندگی در ساختمان‌هایی ایمن که آسایش و رفاه ساکنین را فراهم کند چیست؟ بازسازی ساختمان بهترین انتخاب برای صاحبان ملک‌های قدیمی با بودجه اندک است.

ما در مقاله‌ی قبل به همراهان آرین کاوش متعهد شدیم مبحث بازسازی ساختمان را به‌صورت کامل بررسی کنیم. سه نمونه از انواع بازسازی ساختمان عبارت‌اند از:

  1. تعمیر و تعویض تأسیسات

  2. تغییر کاربری

  3. تغییر دکوراسیون داخلی

قصد داریم در این مقاله به بیان نکات مهم این نوع از بازسازی ساختمان بپردازیم. با ما همراه باشید.

  1. تعمیر و تعویض تأسیسات

یکی از مشکلات معمول در ساختمان‌های قدیمی، زنگ زدن لوله‌های آب و سپس فرسوده و خرد شدن آن‌ها و نشست در فضاهای داخلی خانه است. این امر باعث می‌شود که کف سازی ساختمان‌ها  تغییر کند، گاهی باعث جدا شدن و ترک خوردن سرامیک‌ها از کف ساختمان می‌شود. گاهی سقف واحد طبقه پایین را تحت تأثیر می‌گذارد و اصطلاحاً سقف نم می‌کشد. با دیدن چنین علائمی در ساختمان، زنگ هشدار به صدا درآمده که وقت بازسازی ساختمان ازنظر تأسیسات است.

بازسازی ساختمان تغییر فضاهای داخلی

بازسازی ساختمان، فضاهای داخلی

  1. تغییر کاربری

با توجه به تغییرات موجود در جامعه، گاهی دیده می‌شود کاربری ساختمان‌ها با ایجاد تغییراتی اندک در فضاهای داخلی و خارجی به‌کل تغییر می‌کند. برای مثال ساختمان ویلایی با حیاطی بزرگ که دارای اتاق‌های متعددی است به‌عنوان مدرسه مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای تغییر کاربری ساختمان اقداماتی لازم است که مهم‌ترین آن‌ها بازسازی ساختمان است. برای مثال اولین کاری که باید در ساختمان خانه ویلایی قدیمی انجام شود مستحکم سازی ساختمان قدیمی است. بازسازی ساختمان قدیمی فقط به مستحکم سازی ختم نمی‌شود.

باید از معماران و روانشناسان برای طراحی داخلی فضا هم استفاده کرد. برای مثال لازم است تا رنگ فضاها و تناسب با گروه سنی افراد تغییر کند. از جهت دیگر باید میزان نور دریافتی فضاها افزایش یابد یعنی برای آنکه اتاق‌خواب تبدیل به کلاس درس شود باید میزان نورگیری و تهویه آن برای دانش آموزان کافی باشد؛ زیرا قرار است فضایی که یک نفر بوده است را تعداد زیادی از افراد استفاده کنند.

نمونه دیگری از تغییر کاربری:

استفاده از زیرزمین مجتمع آپارتمانی به‌عنوان سالن ورزشی، تبدیل ساختمان قدیمی به یک رستوران یا گالری عکس، تبدیل واحد مسکونی به مطب پزشک و… از مواردی هستند که امروزه شاهد رواج یافتن آن‌ها هستیم.

همان‌طور که می‌بینید بازسازی ساختمان یکی از مسائل مهم و پر چالش است که نمی‌شود آن را فقط در یک مقاله خلاصه کرد به همین دلیل مبحث تغییر دکوراسیون داخلی را که به‌صورت مستقیم بر روح و جسم ساکنین تأثیر می‌گذارد را به مقاله‌ی بعد موکول می‌کنیم تا باظرافت و دقت کافی به بررسی ابعاد مختلف آن بپردازیم.

اگر از ساختمان قدیمی و مشکلات ناشی از تأسیسات آن خسته شده‌اید و یا قصد تبدیل ساختمان مسکونی به محل کسب‌وکار دارید با مشاورین ما در تماس باشید تا بهترین پیشنهادها را در اختیار شما قرار دهند. نگران نباشید معماران و مجریان مجرب ما از صفر تا صد بازسازی ساختمان در کنار شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *